Uudised

15/02/2017 10:14  Läänemaa I mini-hackathoni  kutsub noori haridust uuendama!
 | Uudise aegumine: 02/28/2017 08:00
Juba nädala pärast toimub Läänemaa esimene mini-hackathon ehk ideemaraton.
Ootame 14-19 a vanuseid õpilasi Haapsalu Kutsehariduskeskusesse 22. veebruaril 6-tunnisele mini-hackathonile. Ürituse raames luuakse meeskonnad ja töötatakse välja lahendus mõnele probleemile, mida õpilased tajuvad haridusvaldkonnas. Ideaalis on lahendusel ka digi- või tehniline komponent. Meeskondi nõustavad ja inspireerivad mentorid - ettevõtjad, IT- ja haridusvaldkonna spetsialistid.

Üritust viib läbi Tallinna Ülikooli Haridusinnovatsiooni keskus koos vabatahtlikega ja kohalike koostööpartneritega – HKHK, INNOKA, JCI Haapsalu Koja ning Läänemaa Arenduskeskusega.
 
Hackathoni puhul on tegu on põneva formaadiga, mille põhimõte on lihtne: võrdlemisi lühikese aja jooksul töötavad meeskonnad välja mingi lahenduse või prototüübi. Hackathone iseloomistabki nende intensiivsus, meeskonnatöö ja võistlusmoment. Kuigi hackathonide traditsioon on alguse saanud IT-valdkonnast, pole hackathon arvutiteadlaste pärusmaaks jäänud. Nii Eestis kui ka mujal maailmas on toimunud hackathone erinevates valdkondades - loomemajandus ja kunstivaldkond, inimkaubanduse probleem, ligipääsetavus, roheline majandus jms. Mõnikord on hackathonid aga piirkondlikud, nt 2016. a sügisel korraldatud Ida-Virumaa TeamLab. Haridusvaldkonnas võib näitena tuua Noored Kooli juba teist aastat korraldatud HaridusIDU.
 
Koolinoored õpivad päeva jooksul meeskonnatööd ja sotsiaalseid oskuseid, saavad huvitavaid teadmisi ettevõtlusest, innovatsioonist ja haridusest. Päev pakub vaheldust ka õpetajatele, kes on samuti kaasa oodatud. Päeva lõpus valime publiku ja žürii lemmikidee. Lõuna ja vahepala meie poolt.
 
Päev on osalejatele TASUTA, vajalik on eelregistreerimine hiljemalt 19.veebruaril SIIN

Lisainfo cynne@lak.ee LIITU UUDISKIRJAGA
«
»

Leia meid Facebookist! 


Läänemaa Arenduskeskus viib ellu meetme "Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise" tegevuse
"Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks"
Lääne maakonna piirkondlike algatuste tugiprogrammi.
Tugiprogramm sisaldab kolme alategevust: 
1) mikroettevõtete võimekuse tõstmine - turunduse tõhustamine
2) maakonna turundus ja investorteenindus
3) Läänemaa Haridusuuendus noorte ettevõtlikkuse edendamise toena.