Uudised

Läänemaal alustasid 2015. aastal tegevust Navix, Trafonova ja Plastone

Uudis 15.09.2015

Endises PKC Haapsalu tehase ruumides asus, lisaks Navixile ja Trafonovale tegutsema ka kolmas ettevõte - Plastone OÜ.

 
Soome omanikega, Soomes Nurmijärvel ja Harjumaal Sauel tegutsev plastiettevõte Plastone OÜ alustas planeerimist Haapsallu laienemiseks juba kevadel. Haapsalu eelisteks muude asukohtade ees oli sobiliku tehasehoone ja vaba tööjõusessursi olemasolu.

15.09.15 allkirjastati hoone omaniku Harju Elektriga rendileping. Plastone tootmisjuhi Martin Koppeli sõnul on alguses on kavas värvata 4-5 inimest ja 2-3 keskastme juhti ning aasta jooksul kasvada ca 30 töötajani.
 

Viimase kolme kuu jooksul on oma tegevuse Haapsallu toonud kolm ettevõtet – Navix, Trafonova ja Dinoxo.

Navix OÜ on Turu linna lähedal Paimios ja nüüd Haapsalus paatide elektroonikapaigaldisi ning kaabliköidiseid tootev ettevõte. Haapsallu laieneti pärast mitmete asukohtade ülevaatamist Eestis. “Hetkel on 14 töötajat, mõnede lisandumine on võimalik veel lähiajal”, ütleb juhataja Leo Mander. “Sisseelamine on läinud oodatust kiiremini”. Igapäevaselt aitab tootmist käivitada ka emafirma tootmisjuht Ami Aalto: “Töötajate vajaduse paari aasta plaan on ca 50 inimest. Reaalsus on siiski kasv vastavalt turu arengutele ja tellimuste suurenemisele”.

Navix_tegutsemas
 
Tootmishoonet on Navix  (pildil) seni jaganud teise, samuti soomlastest omanikele kuuluva ettevõttega Trafonova OÜ, mis toodab trafosid. Juhataja Tarmo Kadaka on ta praeguse 5 töötajaga väga rahul. Aasta lõpuks näeb kasvuplaan ette jõuda 10-15 inimeseni, seejärel tehakse järgmised otsused. „Eesmärk on töötajate hea väljaõpe, et tagada toodete kõrge kvaliteet. Samm-sammult toimuvad järgmised värbamised“, ütles Kadakas.
 
Eesti omanikele kuuluv Dinoxo OÜ omandas suvel Haapsalus tegevuse lõpetanud ettevõtte Nedholm Design hoone ja pakub  tööd pehme mööbli tootmisel BELLFIRE kaubamärgi all. Juhatuse liikme Heido Petersoni sõnul on plaan tootmise käivitamise järel jõuda kokku umbes 20 töötaja värbamiseni sellel sügisel. Dinoxo jätkab ja kavatseb laiendada mööblitootmist ka Lääne-Nigula vallas Allikmaa külas paiknevas tootmisüksuses.
 

Läänemaa Arenduskeskuse investortegevused

Arenduskeskus jätkab tööd ideega tuua Läänemaale Põhjamaades kõnekeskuse teenust pakkuvaid ettevõtteid. Eelmisel nädalal toimus kolm kohtumist erinevate ettevõtjatega, et kaaluda võimalusi võõrkeeli oskavatele inimestele töö pakkumiseks. Nüüd tuleb Läänemaalt leida potentsiaalne, näiteks rootsi keele oskusega tööjõud. See peaks võimalik olema , kuna veel mõni aeg tagasi, oli rootsi keele õppimine  Läänemaal väga populaarne ja  mõnedki eestirootslased tahaksid siia elama tulla. Mõni ettevõtja on valmis toetama välja valitud inimeste keeleoskuse edasiarendamist vajaliku määrani.
                                                                                                                       
Ühendust on võtnud ka kaks õmblusega tegelevat ettevõtet, kes on huvitatud tootmise Haapsallu kolimisest. Nende järgmistest sammudest esialgu veel rääkida ei saa.
 
Läänemaa Arenduskeskus koostöös EAS Helsingi esinduse ja Eesti Suursaatkonnaga Helsingis võttis juulikuu viimasel päeval Haapsalus vastu Eesti Vabariigi aukonsulid Soomes ja tutvustas ettevõtlusvõimalusi Läänemaal. Läänemaa programmi toetas Europe Direct Läänemaa infopunkt. Mitmed külalised on siin käinud juba korduvalt, mõnele oli see esmakordne kokkupuude. Aukonsulid, kes elavad erinevates Soome linnades on hea võimalus meie ettevõtjatele sealsete ettevõtjatega kontakteerumiseks. 

LAK osaleb sellel sügisel mitmetel messidel maakonna turundamiseks potentsiaalsetele investoritele - allhankemessidel Soomes ja Rootsis ning tööstusmessil Peterburis. Lisaks viime ellu muid turundustegevusi – näiteks kavandame koos Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) meeskonnaga tutvustada ühepäevase visiidi käigus Haapsalut ja Läänemaad kui head filmide tegemise paika filmitööstuse Location Manageridele. Koostame ka turundusmaterjale, kohtume ettevõtjatega ja täiendame LAK loodud Läänemaa neljakeelset investorveebi http://invest.laanemaa.ee .
 
Andres Huul
Juhataja ja investorkonsultant

LIITU UUDISKIRJAGA
«
»

Järgmised sündmused Events archive

Leia meid Facebookist! 


Läänemaa Arenduskeskus viib ellu meetme "Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise" tegevuse
"Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks"
Lääne maakonna piirkondlike algatuste tugiprogrammi.
Tugiprogramm sisaldab kolme alategevust: 
1) mikroettevõtete võimekuse tõstmine - turunduse tõhustamine
2) maakonna turundus ja investorteenindus
3) Läänemaa Haridusuuendus noorte ettevõtlikkuse edendamise toena.