ENTRUM

ENTRUM oli  Eesti Energia poolt ellukutsutud üleriigiline koolinoorte ettevõtlikkusideede konkurss ja arenguprogramm, mis alustas 2010/11 õppeaastal Virumaalt. Kui 2013/2014 jõudis programm Põhja-Eestisse, avanes ka Läänemaa noortel võimalus aktiivselt programmi tegevustes kaasa lüüa.

Läänemaalt jõudis ENTRUMi ettevõtluskonkursi superfinaali 12 noorte välja mõeldud ettevõtlusprojekti. Valdkondadest domineeris Läänemaa projektides eeskätt loomemajandus, kuid leidus ka teenindus- ja tehnoloogiavaldkonna ideid. Tallinnas toimunud auhinnagaalal kuulutati välja iga maakonna ja iga valdkonna parim projekt.

Läänemaa parimaks ettevõtlusprojektiks valiti Ruuplased, loomemajanduse muusikavaldkonnas võitis aga E-muusikakool. Viimase eestvedajad on osalenud väga edukalt ka ettevõtluskonkursil Ajujaht, kus arendati äppi, mille abil ise laulma õppida. Loe nende tegemiste kohta lähemalt http://emuusikakool.ee/?lang=en 

Ruuplaste nime all kandideerinud projekti idee oli ruubamatkade korraldamine Haapsalu Tagalahel. Madalapõhjaliste paatidega korraldatavad matkad elavdavad Haapsalu turismiturgu ning pakkusid noortele võimaluse teha matkagiidi tööd.
Ruuplaste projekti vedasid Haapsalu põhikooli õpilased sel ajal 16aastased Martin Nerman, Elisabeth Fofilov, Kerli Neljas ja Britta Sool ning 15aastane Tallinna Inglise kolledži õpilane Brita-Maria Alas. Mentorid olid Enna Kallasvee ja Angela Leppik.

Kategoorias „LOOV EESTI – Loomemajandus: muusikatööstus ja festivalide korraldamine“ tunnistati parimaks 16aastase Läänemaa ühisgümnaasiumi õpilase Markus Lemberi start up E-muusikakool. Tema mentor oli Maarja Räni.
E-Muusikakool arendas veebilehte, mis pakkus koostöös professionaalsete muusikõpetajatega loodud videokoolitusi muusikainstrumentide õppimiseks erineva tasemega huvilistele.

Programmi koordineeris Läänemaal LAK ettevõtluskonsultant Cynne Põldäär.

LIITU UUDISKIRJAGA
«
»

Leia meid Facebookist! 


Läänemaa Arenduskeskus viib ellu meetme "Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise" tegevuse
"Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks"
Lääne maakonna piirkondlike algatuste tugiprogrammi.
Tugiprogramm sisaldab kolme alategevust: 
1) mikroettevõtete võimekuse tõstmine - turunduse tõhustamine
2) maakonna turundus ja investorteenindus
3) Läänemaa Haridusuuendus noorte ettevõtlikkuse edendamise toena.